Регистрация | Авторизация | В избранное

Авторизация

 
Логин:
Пароль:
Запомнить
Забыли пароль?
 

Меню

 
 

Робота центру зайнятості, або як долається безробіття

15-12-2012 (22:11) - Admin

Розмови та плітки, які точаться навколо питань про безробіття та бездіяльність органів, які повинні робити бодай щось, аби наші земляки могли гідно жити, заполонили все наше місто. Через інфляцію земляки скаржаться на життя і на органи влади, які повинні сприяти пошукам роботи. Безробіття серед молоді зростає, вища освіта перестала давати молодим фахівцям гідну путівку в життя.

Тому, сьогодні я завітала до Обухівського міськрайонного центру зайнятості, де мене привітно та тепло зустрів весь дружній колектив на чолі з директором Толуб’яком Віталієм Семеновичем, який люб’язно погодився відповісти на мої питання та прокоментувати деякі нюанси. 
Державна служба зайнятості - єдина в українському суспільстві державна установа, що на засадах соціального страхування надає на безоплатній основі широкий спектр послуг громадянам, котрі звертаються до неї в пошуках роботи.
Однією з головних засад роботи з клієнтами для служби зайнятості є адресний підхід у наданні соціальних послуг, виходячи з індивідуальних потреб, вимог та можливостей шукачів роботи. Завдяки розширенню активних заходів сприяння зайнятості, підвищенню їхньої якості з кожним роком ефективність надання соціальних послуг зростає: підвищується рівень працевлаштування, зокрема після закінчення професійного навчання або підвищення кваліфікації безробітних, скорочується період укомплектування вакансій.

Основні види соціальних послуг і матеріального забезпечення, які надає населенню служба зайнятості – виконавча дирекція страхового Фонду:
• пошук підходящої роботи і сприяння в працевлаштуванні, у тому числі з наданням дотації роботодавцю, а також сприяння у започаткуванні підприємницької діяльності;
• інформаційні, консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням, у тому числі за кордоном;
• профорієнтація, професійна підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації;
• організація і фінансування громадських робіт для безробітних;
• виплата допомоги по безробіттю;
• виплата матеріальної допомоги в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного.

Колектив Обухівського МРЦЗ достатньо невеликий, складається з 17 спеціалістів. Є два профільні відділи – відділ надання соціальних послуг та відділ по взаємодії з роботодавцями, відділ бухгалтерського обліку та головний спеціаліст-юрисконсульт. Спеціалісти висококваліфіковані і працюють у службі зайнятості більше 5 років.

Віталій Семенович, Ви достатньо недавно очолили посаду директора. Які плани на перспективу ставите в своїй робочій політиці?


Перш за все буду старатися гуртувати колектив, адже досягнення успіху в роботі центру зайнятості вимагає колективної праці.
Також, сьогодні час вимагає постійного навчання, тому буду працювати над підвищення фахового рівня як особистого так і працівників. Основне завдання на наступний рік – це сприяти підвищенню якості соціальних послуг, що надаються центром зайнятості громадянам та роботодавцям. Забезпечити тісну співпрацю з Обухівською міською радою та Обухівською РДА, іншими державними органами влади району, що сприятиме якісному виконанню програми зайнятості та наданню соціальних послуг.

Чи можна вважати перспективою державну службу для молоді? Чому?


Я вважаю, що державна служба є перспективною для молоді, і перш за все з позицій соціального захисту. З 1 січня 2013 року набирає чинності новий Закон «Про державну службу». У законі визначено розмір грошового забезпечення (зарплати) державних службовців у розрахунку від мінімальної заробітної плати встановленої в країні.
У службі зайнятості чітко дотримуються вимог законодавства щодо підвищення кваліфікації спеціалістів, які регулярно навчаються в Інституті підвищення кваліфікації державної служби зайнятості. Поєднання отриманих теоретичних знань з практичним їх застосуванням на базі центрів зайнятості забезпечує високу кваліфікацію працівників служби зайнятості.

Погодились би Ви долучити до Вашого колективу молодого фахівця, якби було вакантне місце, а суперником був досвідчений фахівець у цій галузі?


Цікаве запитання! Я завжди погоджуюсь працювати з новими енергійними людьми і пропоную пройти переддипломну практику студентам ВНЗ. Приплив нових енергійних, креативних кадрів збуджує колектив до роботи. Проте, працевлаштування спеціалістів служби зайнятості проходить відповідно до Закону України «Про державну службу», який ставить певні вимоги і зокрема стаж роботи не менше 3 років. Проте, завжди рекомендую молоді брати участь у конкурсах на заміщення вакантних посад у державній службі.

Всім відомо, що МРЦЗ неодноразово проводив ярмарок вакансій. Прокоментуйте, будь ласка, ці події.

Уже стало традицією два рази на рік весною та восени проводити ярмарки вакансій. Цей захід дає можливість кадровим службам підприємств, установ та організацій різних форм власності прорекламувати свою діяльність, поспілкуватися напряму з шукачами роботи, донести до них свої вимоги до кваліфікаційного рівня до претендентів на вакантні посади, а шукачам роботи можливість поспілкуватися з роботодавцями.
Так, 17 жовтня цього року центром зайнятості спільно з Обухівською міською радою та Обухівською РДА, підприємствами, організаціями та установами міста та району різних форм власності було проведено ярмарок вакансій, у якому взяли участь більше 150 шукачів роботи. На ярмарку були представлені вакантні посади на підприємствах Обухівського району та м. Київ та Київської області.

Останнім часом гострим та болючим питанням стало працевлаштування інвалідів. Чи спрямовує свою роботу МРЦЗ для працевлаштування інвалідів?

Центр зайнятості реєструє людей з інвалідністю і допомагає їм у пошуку роботи, готує їх до працевлаштування, надає інформацію про вільні вакансії, нараховує і виплачує допомогу з безробіття тим, хто має на неї право, у разі потреби – організовує навчання, тощо.
Державна служба зайнятості відповідно до законів України «Про зайнятість населення» та «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» сприяє трудовій реабілітації та працевлаштуванню громадян з особливими потребами з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) на вільні та новостворені або пристосовані для них робочі місця, заявлені підприємствами.
З цією метою постійно ведеться облік осіб з інвалідністю, які звернулися за сприянням у працевлаштуванні, та облік робочих місць, на які, за інформацією підприємства, можуть бути працевлаштовані громадяни цієї категорії.
Працевлаштування інвалідів є одним із питань, яке перебуває на особливому контролі у центрі зайнятості. Нажаль статистика на сьогодні бажає бути кращою. Впродовж 2012 року до Обухівського МРЦЗ звернулося 24 особи з інвалідністю. За сприянням служи зайнятості працевлаштовані 10 осіб (42%).
Болючим є те, що сьогодні з кожним роком зростає кількість дітей-інвалідів. Це молодь 16-18 років, яка виходить на ринок праці і одразу стикається з проблемою працевлаштування, потребує додаткового соціального захисту. Тому службою зайнятості сьогодні проводиться різного роду профорієнтаційні заходи серед шкільної молоді випускних класів щодо обрання майбутньої професії, техніки пошуку роботи, соціальних послуг, які надаються центром зайнятості.

Тож, шановні читачі, не соромтесь, звертайтеся в службу зайнятості. Вас там зустрінуть, вислухають ваші побажання та допоможуть знайти роботу, на яку ви претендуєте. Уважні та кваліфіковані спеціалісти не залишать вас без уваги.

РА «ВОБУХОВЕ» висловлює подяку Толуб’яку Віталію Семеновичу та колективу Обухівського МРЦЗ за плідну співпрацю. Щиро вітаємо Вас з Новим 2013 роком, бажаємо міцного здоров’я, втілення всіх задумів, перспектив, кар’єрних злетів та всіляких гараздів.

Ольга Товмач

Рейтинг: +1 Голосов: 1

Загрузка комментариев...

Все права защищены © 2010 vobuhove.com
Материалы этого сайта защищены авторским правом.
При копировании, ссылка на ресурс обязательна.
Разработка сайта - РА "ВОБУХОВЕ" vobuhove.com.ua